آیا آیفریم بر روی سئو تاثیرگذار است؟

اگه اسم آیفریم به گوش شما خورده، شاید به دنبال ابزاری هستین تا محتوای یه سایت دیگه رو بدون اینکه روی سئو سایت تاثیر منفی بذارین و محتوای تکراری بسازین، در سایت خود به نمایش بذارین.

آیفریما جزیی از کدهای شناخته شده HTML هستن و مخفف Inline Frameه. آیفریمای به شما این امکان رو میدن که کدهای یه سایت رو در سایت خود بذارین. انگار که یه صفحه رو در صفحه دیگری قرار دادین.

اما با توجه اینکه شما با اینکار در حال به کار گیری محتوای سایت دیگری هستین، این مسئله روی سئو سایت تاثیری داره؟ ما می خوایم در این مطلب به این سوال جواب بدیم تا شما با آگاهی بیشتری دست به استفاده یا نبود به کار گیری آیفریما بزنین.

چیجوری از آیفریم استفاده کنیم؟
شما با به کار گیری کد زیر می تونین یه پنجره آیفریم در سایت خود بسازین:

[jv_quote style=”default” width=”0″][/jv_quote]

هم اینکه می تونین با استفاده پارامترهای این دستور، طول و عرض پنجره آیفریم رو هم مشخص کنین.

چه وقتی از آیفریم استفاده کنیم؟
وب سایتا به دلیلای خیلی از آیفریم استفاده می کنن. شما می تونین با استفاده آیفریم، ویدئویی از آپارات یا یوتیوب، اسلایدی از سایت اسلایدشو، نقشه ای از سایت گوگل مپ یا محتوایی رو جهت تبلیغ در سایت خود به نمایش بذارین. هم اینکه بدون اینکه کاربران مجبور به دانلود نرم افزار خاصی باشن، فایلای PDF رو به نمایش بذارین. کلا با به کار گیری آیفریم میشه تصویری از محتوای یه سایت دیگه رو بدون اینکه بخوایم اون رو کپی کنیم، در سایت خود بذاریم.

آیفریما چه مشکلاتی رو می تونن بسازن؟

مشکلات

در گذشته نه خیلی دور، گوگل و دیگه موتورهای جستجو، قادر به پایش محتوای آیفریما نبودن. با اینکه کاربران می تونستن محتوای داخل آیفریما رو ببینن، اما رباتای گوگل نمی تونستن اون محتوا رو ببینن. پس رباتا نمی تونستن اون رو ایندکس کنن و در نتیجه آیفریما تاثیری در سئو نداشت. در بعضی موارد هم رباتای جستجو نمی تونستن از آیفریما خارج شن و ادامه محتوای سایت رو مشاهده نمی کردن.

با این حال امروزه رباتای جستجو قوی تر شدن و خیلی راحت بین آیفریما و محتوای اصلی سایت منتقل می شن. حتی اگه محتوای داخل پنجره آیفریم برابر با استانداردای سئو باشه، به کار گیری اونا در بهبود سئو سایت هم می تونه موثر مواقع شه.

آیفریما باعث ایجاد محتوای تکراری می شن؟

مخفی کاری به معنی نمایش محتوای متفاوتی به کاربران و موتورهای جستجوست. با این هدف که از اعتبار سایت در جهت کارای خلاف قوانین گوگل استفاده کرد. این تاکتیک مطمئنا موجب تاثیر منفی روی سئو سایت می شه. هدف از گرفتن رتبه، ارائه محتوای خوب به کاربره اگر مخفی کاری به این هدف صدمه می زنه.

مطمئن شین که رباتای جستجو، به محتوای آیفریما دسترسی دارن. با به کار گیری فایل Robots.txt در هاست سایتتون می تونین تنظیمات مربوط به این کار رو اعمال کنین. این فایل با به کار گیری دستوراتی که در اون هست سطح دسترسی رباتا رو مشخص می کنه. البته این دستورالعمل بدین معنی نیس که تموم سایت خود رو در برابر دسترسی رباتا بذارین.

با به کار گیری ابزارهایی که در وبمستر تولز گوگل هست می تونین ارورهای احتمالی سایت رو مشاهده کرده و نسبت به رفع اونا دست به کار شین.

چیجوری آیفریما روی سئو سایتمون تاثیر میذاره؟
موتورهای جستجو محتوای آیفریما رو واسه سایت دیگری می دونن و بهترین حالت این ماجرا ایسنت که هیچ تاثیری در سئو ندارن. کلا آیفریما تاثیر مثبت یا منفی روی رتبه سایت نمی ذارن.

بهتره که از به کار گیری آیفریم در صفحه اصلی سایت دوری کنین، چون که صفحه اصلی شما بایست قوی ترین صفحه سایت باشه و به کار گیری مواردی که تاثیری در افزایش رتبه صفحه ندارن، چیزی غیر ضروریست. عوضش، صفحه اصلی رو با محتوای با کیفیت پر کنین و به کار گیری آیفریما رو به صفحات داخلی انتقال بدید.

در این مطلب تموم مواردی که درباره رابطه آیفریما و سئو هست رو توضیح دادیم و با امید به اینکه مورد پسند شما قرار گرفته باشه. با به کار گیری بخش کامنتا در پایین صفحه، ما ار نظرات و سوالات خود بهره مند کنین.