عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 مطالعه تأثیر عوامل اقلیم در بروز تصادفات رانندگی در محور سیاهکل– دیلمان

قسمتی از متن پایان نامه :

منابع آبی

3-2-5-1 رود

از مکانهای دیدنی و زیبای دیلمان رودها و جویبارهای بزرگ و کوچک منطقه می باشد. رودخانه دیلمان که چاکرود نیز نام دارد از قله درفک سرچشمه می گیرد. در جلگه دیلمان چند رود کوچک به این رود متصل     می گردد که میان آنها تنبل جو از پس و پاشوران از دیلمان می رسد. کوپس گولک و دیارجان را از سمت چپ و لوعلی را از ساحل راست خود می گیرد و در قسمت پایین تر آب سمام با که از شمال می آید دریافت می کند آنگاه از مجرایی تنگ و عمیق می گذرد و پرانکوه به آن متصل می گردد و بعد در محلی به نام سی پرد در اشکور به پلرود ملحق می گردد. (رابینو ، 1357 ، ص 328)

 

3-2-5-2  چشمه

در منطقه دیلمان چشمه سارهای شفاف زیادی هست که در گذشته و حال آب آشامیدنی و مصرفی منطقه را تأمین کرده و می کنند. همچنین تعداد زیادی از این چشمه سارها در مراتع و جنگلهای منطقه تفرجگاه خوبی برای توریستها می باشد. این چشمه سارها عبارتند از : چشمه لاریخانی، چشمه گوته بن، چشمه لاوار و … (سازمان ایرانگردی و جهانگردی، 1378، ص 48)

 

3-2-5-3  آبشار

وجود آبشارهای متعدد در منطقه دیلمان، طبیعت زیبای آنرا کامل می کند. آبشارهای دیلمان از نقاطی می باشد که مشتاقان فراوانی دارد و دیدارکنندگان از منطقه را بی اختیار به طرف خود جذب می کند. از مهمترین آبشارهای دیلمان می توان آبشار لونک ، آبشار ملومه و … را نام برد. (سازمان ایرانگردی و جهانگردی، 1378، ص 49)

 

3-2-5-4 برکه

وجود برکه های فصلی متعدد در منطقه دیلمان بر زیبایی آن افزوده می باشد به نحوی که می توان از این برکه های فصلی برای جذب جهانگرد و توریست در صورت ایجاد خدمات رفاهی بهره گیری نمود. از مهمترین برکه های فصلی می توان به برکه خونین سل در اطراف آسیابر ، نفتی سل در نزدیکی آسیابر تصریح نمود. (سازمان ایرانگردی جهانگردی ، 1378 ، ص 50)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

صفحه بندی در انتهای صفحه

 

1– آیا بین شرایط اقلیمی و آب و هوایی و تصادفات جاده ای محدوده پژوهش ارتباط هست؟

2- بارزترین عنصر اقلیم مؤثر در تصادفات جاده ای محدوده پژوهش کدام می باشد؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه