عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر سیاست های بهسازی شهری در تغییر و تحولات کالبدی شهر ماسوله

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1: تاسیسات و تجهیزات زیربنایی شهر

1-1-1: برق

از سال 1343 برق ماسوله توسط یک دستگاه موتور مولد برق 36 ولت توسط شهرداری تامین می گردید. اما در سال 1347 با در نظر داشتن فرسودگی این مولد یک دستگاه موتور مولد 125 کیلوولت کنار شهرداری نصب گردید و به ساکنین انشعاب برق تعلق گرفت. تعداد مشترکین تا سال 1363، به بعد ماسوله به شبکه سراسری متصل گردید و در حال حاضر دارای 6 ترانفسورماتور هوایی می باشد. تا انتهای سال 84 در شهر 560 اشتراک برق وجود داشته که حدود 100 اشتراک آن متعلق به واحدهای تجاری و 450 عدد به واحدهای مسکونی تعلق دارند که در مواقع بار زیاد مصرف شبکه برق رسانی جوابگوی همگی مشترکین نمی باشد و تعدادی از آنها قطع برق دارند. فرسودگی شبکه نیز در مشکل فوق می افزاید. (شهرداری ماسوله 1390)

1-1-2: شبکه فاضلاب

شبکه فاضلاب ماسوله قدیمی ترین زیر ساخت این شهر می باشد که قدمتش با شهر ماسوله برابری می کند. این شبکه دارای چندین خط اصلی می باشد که فاضلاب و آب های سطحی را از زیر شهر عبور داده و به رودخانه می ریزد. شیوه دفع فاضلاب در ماسوله بدین گونه می باشد که آغاز فاضلاب در کانالهای نسبتا کم عرض و سرپوشیده که در زیر خانه ها تعبیه شده جریان پیدا می کند و سرانجام سپس به رودخانه می ریزد.

1-1-3: آب آشامیدنی

در گذشته آب آشامیدنی شهر توسط چشمه های موجود تامین می شده می باشد. در سال 1345 اولین منبع آب شهر به حجم 240 مترمکعب احداث گردید در حال حاضر آب از پشت زمین ورزش به این منبع رسانده می گردد و پس از آن در شهر توزیع می گردد. در حال حاضر تعداد 520 انشعاب آب لوله کشی در ماسوله هست که 424 عدد آن متعلق به واحدهای مسکونی و 65 عدد آن متعلق به واحدهای تجاری می باشد. در حال حاضر منبع جدید با ظرفیت 1000 مترمکعب در بالا دست محله کشه سر و پایین جاده خلخال احداث شده می باشد، لذا به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی و معضلات تعویض لوله ها بدلیل توپوگرافی ترمیم آنها هزینه زیادی را می طلبد.

صفحه بندی در انتهای صفحه

1-1-4: تلفن

شهر ماسوله از سال 1369 دارای 100 شماره شهری بوده می باشد. گسترش شبکه تلفن ماسوله همچنان ادامه داشته، بطوریکه در فروردین 1385 دارای 513 تلفن شده که 55 خط آن متعلق به مشترکین تجاری و 405 خط آن متعلق به واحدهای مسکونی می باشد.

1-1-5: گاز

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

شهر تاریخی ماسوله فاقد لوله کشی گاز شهری می باشد. بهره گیری از کپسول های گاز مایع و گرمایش از طریق سوزاندن چوب متداول می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. بازیابی ارزش‌های فرهنگی ـ تاریخی و ارتقاء هویت شهری.
  2. حفظ سرمایه های شهری(میراث درون بافت ها)
  3. مقاوم سازی ابنیه در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
  4. زیبا سازی محیط و حفظ ساختار سنتی.
  5. طرفداری، مراقبت،نگهداری، حفاظت، احیاء استحکام بخشی و تعمیر.
  6. افزایش کارایی و بهره وری، باز گرداندن حیات شهری به بافت.

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه